فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی

مقاله

یکی از معضلات مهم و اشتباهات خطرناک در ابتدای پروسه راه اندازی یک کسب و کار آنلاین (فروشگاه ساز )، اشتباه در “انتخاب ابزار کار نامناسب” برای انجام کار پیش روست. متأسفانه دلایلی چون جوان بودن تجارت تحت وب (فروشگاه ساز)در ایران (به ویژه حِرَف بازاریابی و فروشندگی)، عدم وجود منابع آموزشی صحیح و مناسب به زبان پارسی و نیز دانش محدود و تجربه ناکافی اکثریت اشخاصی که به این تجارت روی آورده اند، به این معضل دامن زده و در اکثر مواقع سبب هدر رفت زمان، سرمایه مالی و نیروی انسانی بدلیل شکست و به پایان رسیدن مراحل کسب و کار در سال نخست آغاز ( فروشگاه ساز ) به فعالیت خواهد بود.

هرچند این مبحث در مفهومی جامع بسیار وسیع بوده و طیف بسیار گسترده ای از انتخاب های چالش برانگیز پیش روی حجم وسیعی از کسب و کارهای تحت وب با استفاده از فروشگاه ساز و سایر کسب و کارهای آنلاین (فروشگاه ساز ) را شامل می شود، با این حال از اهم این موارد می توان به اشتباه بسیار رایج “انتخاب اسکریپت نامناسب” در ابتدای فعالیت بازاریابی یا فروشندگی با فروشگاه ساز  اشاره داشت.

فروشگاه ساز

سایت فروشگاهی

 فروشگاه ساز الکترونیکی آکان چیست؟

از چند دهه پیش در کشور هایی که پول الکترونیکی رایج شد، و بانک ها اقدام به ارائه حساب های آنلاین (Merchant Accounts) با امکان واریز پول به صورت آنلاین شدند ، صاحبان وب سایت ها ( فروشگاه ساز) با استفاده از این نوع حساب ها اقدام به فروش اینترنتی کالا های خود نمودند و این امر در کسب و کار آنها رشد بسزائی ایجاد نمود و سایت بسیاری توانستند با ارائه سرویس های جذابی همچون حراجی آن لاین مانند وب سایت eBay  یا فروشگاه هایی که توانستند نه تنها کالاهایشان را به مردم بومی خودشان عرضه دارند بلکه توانستند کالاهایشان در سطوح بین المللی به معرض فروش بگذارند (فروشگاه ساز ).

با توجه به اینکه در حدود سال ۱۳۸۱ بانک ملی اقدام به راه اندازی سیستم پرداخت الکترونیکی نمود سایت هایی را ایجاد نمود که امکان خرید آن لاین در آنها وجود داشت اما پس از مدت کوتاهی به دلیل نبود امنیت کافی در سیستم اولیه پرداخت الکترونیکی این سیستم متوقف شد و پس از آن بانک سامان توانست به عنوان اولین بانک و آن هم خصوصی بستری امن را جهت انجام پرداخت های الکترونیکی ایجاد نماید، که از همان زمان تیم نرم افزاری آکان اقدام به تولید نرم افزاری با نام فروشگاه ساز الکترونیکی آکان نمود و هم اکنون نیز این نرم افزار با امکانات و رویکردی متفاوت و بسیار قدرتمند که به جرات توان رقابت با محصولات مشابه خارجی خود را دارد را به شما هموطنان عزیز ارائه می نماید، قابل ذکر است که پیرو بانک سامان ، بانک پارسیان و همچنین بانک های دیگر اقدام به ایجاد سامانه پرداخت الکترونیک نمودند و در حال حاضر تمام این سامانه ها پذیرای کلیه کارت های عضو شتاب که دارای رمز الکترونیکی و CVV2 هستند می باشند.

فروشگاه ساز الکترونیکی آکان ، به شکلی طراحی و برنامه نویسی شده است تا شما بتوانید به سادگی هر گونه کالائی را به معرض فروش بگذارید و در حال حاضر با توجه به سادگی که در سیستم مدیریت این نرم افزار وجود دارد یکی از کاربر پسند ترین نرم افزار ها به حساب می آید.

برای آشنایی با قابلیت های این نرم افزار توصیه می کنم به خصوصیات و جزئیات این نرم افزار مراجعه نمائید.

برخی از امکانات سیستم راه اندازی و ایجاد فروشگاه اینترنتی طراحی وب آکان به شرح زیر میباشد :

ما فروشگاه اینترنتی شما را برخلاف تمام دیگر شرکتهای مشابه, نه برای ۱ سال بلکه برای همیشه راه اندازی می نماییم.( برای اولین بار در کشور )
قالب و شکل ظاهری قابل تغییر
امنیت بسیار بالا:
در فروشگاه های اینترنتی به دلیل انجام عملیات بانکی و مالی، داده های حساس و ارزشمند و مسائلی از این قبیل، امنیت فروشگاه اینترنتی بسیار مهم میباشد و پایین بودن امنیت وب سایت فروش آنلاین ایجاد شده میتواند خسارات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. از این رو نرم افزار فروشگاه ساز اینترنتی طراحی آکان نرم افزاری است کاملا مطمئن و تست شده در شرایط مختلف و عاری از هرگونه خطای برنامه نویسی و یا حفره های امنیتی
سازگاری و بهینه بودن فوق العاده با موتورهای جستجو:
مهمترین فاکتور در میزان فروش در فروشگاه های اینترنتی میزان بازدیدکنندگان هدایت شده به سایت از طریق موتورهای جستجو (از مهمترین آنها Google، yahoo و MSN , Live ) میباشد. نرم افزار فروشگاه ساز آکان با استفاده از تکنیک های خاص برنامه نویسی سازگاری و بهینگی فوق العاده ای با موتورهای جستجو ایجاد نموده است که این قابلیت مستقیما در فروش شما تاثیر خواهد داشت.ثبت فروشگاه اینترنتی شما نیز بصورت رایگان توسط ما انجام خواهد گرفت.
سرعت عملکرد بالا:
نرم افزار با در نظر گرفتن سرعت پایین اینترنت و مشکلاتی از این قبیل در داخل کشور، به شکلی طراحی و برنامه نویسی گردیده است که صفحات با سرعت بالا بارگذاری می گردند و به کاربران اجازه می دهد در کمترین زمان ممکن بیشترین بازدید از صفحات مختلف را انجام داده در نتیجه فروش محصولات فروشگاه بیشتر میگردد.سرعت لود صفحات در این سیستم بالاترین سرعت در مقایسه با سیستم های فروشگاه ساز دیگر میباشد.
تغییر خودکار سایز تصاویر در سرور:
برای اجرای سریعتر صفحات سیستم به گونه ای طراحی شده است که تصاویر موجود از کالاها و خدمات با کلیک مشتری در سایز بزرگ و اصلی نشان داده خواهد شد.
فاکتورهای قابل پرینت در فروشگاه ساز:
با این قابلیت فاکتورهای قابل پرینت از سفارشات انجام شده وجود دارد.امکان پرینت از تمام صفحات نیز ایجاد گردیده است.
تعیین تعداد محصولات در صفحات، ردیف ها و ..:
گزارشات کاربران در فروشگاه ساز:
مدیر سایت میتواند گزارش ورود و خروج کاربران و نشانی IP آنها را مشاهده نماید.
گزارش محصولات در فروشگاه ساز:
مشاهده تعداد بازدید، تعداد فروخته شده، تعداد موجود و … محصولات و دسته بندی ها
پربازدیدترین ها در فروشگاه ساز:
نمایش لیست کامل بازدیدها از محصولات و دسته بندی های مختلف
نمودارهای گرافیکی مختلف:
نمایش گزارشات مختلف بر روی نمودارهای گرافیکی از انواع مختلف (میله ای، هیستوگرام، کلوچه ای و…)
پرداخت مطمئن و امنیت بالای اطلاعات در فروشگاه ساز:
با استفاده از امکانات و تکنولوژیهایی از قبیلSSL (گواهی امنیتی ) و برنامه نویسی بدون خطا، سیستم موجود به نرم افزاری با امنیت بسیار بالا تبدیل گردیده است. اطلاعات حساس کاربران نیز به صورت رمز شده در پایگاه داده ذخیره میگردد که امکان هرگونه آسیب به سیستم فروشگاه آنلاین را از بین خواهد برد.
ذخیره نشانی IP کاربران :
برای بالاتر رفتن امنیت و اطمینان کامل از هویت کاربران نشانی IP کاربرانی که سفارش داده اند یا وارد سیستم شده اند با زمان آنها ذخیره و قابل مشاهده توسط مدیر سایت می باشد.
پرداخت توسط کارتهای بانکی (عضو شتاب) داخلی:
با ماژول های موجود در سیستم شما به سادگی و پس از دریافت شناسه خود از بانک و ورود به سیستم بدون نیاز به انجام کار خاصی و بلافاصله قابلیت دریافت پرداخت های اینترنتی را با کارت بانکهای عضو شتاب خواهید داشت.
پرداخت توسط کارتهای اعتباری بین المللی (ویزا، مستر کارد و …):
نرم افزار برای دریافت پرداخت ها از طریق کارتهای اعتباری مختلف توسط گذرگاه های مختلف از قبیل PayPal، ۲CO ، e-gold, MoneyBookers و …. آماده می باشد.کلیه کارتهای اعتباری بنام توسط این سیستم ساپورت میشوند. تنها کاری که مدیرسایت برای شروع استفاده از این نوع پرداختها میبایست انجام دهد این است که شناسه ای را که وب سایت گذرگاه بعد از ثبت نام در اختیار وی قرارداده است در تنظیمات وارد سیستم نماید.
پرداخت (به پستچی) هنگام دریافت کالا (C.O.D) :
نرم افزارامکان پرداخت برای دریافت وجوه از مشتریان هنگام دریافت کالا را نیزدارا می باشد که میتوان با استفاده از خدمات سایت واسطه ی pardakht.com و یا ایران مارکت سنتر و دیگر شرکتها تنظیم گردد.
تعریف روش های مختلف ارسال یا حمل و نقل:
امکان تعریف روش های ارسال مختلف و درج توضیحات و تعیین قیمت جداگانه بر اساس ضوابط خاص برای آن روش ارسال وجود دارد. کاربر در هنگام تکمیل سفارش خود یکی از این روش ها را انتخاب می نماید.
اختصاص آیکون مربوط به هر دسته و زیر دسته:
برای نمایش زیباتر دسته بندی ها امکان اختصاص آیکون، مارک محصول یا لوگوی شرکت سازنده به آن دسته وجود دارد.
توضیحات برای هر دسته بندی:
امکان درج توضیحات برای هر دسته بندی به عنوان معرفی، توضیحات تکمیلی و …
توضیحات و کلید واژه های موتورهای جستجو برای هر دسته بندی:
امکان درج توضیحات و کلید واژه های موتورهای جستجو برای هر دسته بندی از طرف دیگر ما روشی را برای بالا بردن رتبه سایت و بازدیدکنندگانتان پیاده ساخته ایم.
تعریف پارامترهای مختلف برای هر محصول:
هر محصول یکسری پارامتر برای خود دارد که در نرم افزار طراحی وب آکان امکان تعریف این پارامتر ها وجود دارد. تعریف این پارامتر ها مزایایی از قبیل:
جستجوی پیشرفته محصولات
تغییر آنی قیمت در هنگام تغییر یک پارامتر
عدم ورود داده های تکراری توسط مدیر سایت
امکان جستجو در میان محصولات:
جستجو با وارد کردن کلید واژه ای در فرم جستجوی موجود نتایج نمایش داده میشوند.جستجو به دو نوع سریع و پیشرفته می باشد. همچنین بر اساس پارامترهای تعریف شده، بازه قیمت و نام محصول می باشد.
تعریف تعداد نامحدود محصول در فروشگاه ساز:
امکان درج تعداد نا محدود محصول در دسته بندی ها
قراردادن یک محصول در دسته بندی های مختلف:
با این امکان نیاز به تعریف یک محصول در دسته بندی های مختلف نیست و محصول یک بار تعریف و در دسته بندی های مختلف قرار می گیرد( با انتخاب مدیریت )
اختصاص کد محصول:
این کد می تواند کد محصول شما در انبار یا بارکد محصول باشد.
کنترل موجودی انبار:
با فعال نمودن این گزینه تعداد موجود از هر محصول را هنگام تعریف محصول وارد مینمایید تا در صورتی که از این مقدار فروش رفت و تعداد به صفر رسید دکمه خرید به صورت خودکار حذف گردد.
قیمت قبلی و قیمت فعلی:
در اتیکت قیمت ها در فروشگاه های واقعی مشاهد میشود که برای نمایش قیمت یک محصول نوشته شده بر روی اتیکت قیمت دو قیمت نوشته شده: اولی قیمتی که روی آن خط کشیده شده و قیمت جدید که ارزان تر از قیمت قبلی است. در نرم فزار فروشگاه اینترنتی ما این امکان نیز فراهم آمده است.
مقدار وزن و هزینه جداگانه ارسال برای هر محصول:
با این امکان برای هر محصول قیمت حمل و نقل جداگانه قابل تعریف می باشد.
تعیین حداقل تعداد سفارش از یک محصول:
این امکان برای فروشندگان کالاهای خرد و ریز یا عمده فروشان مناسب است که به کاربر اجازه سفارش تعداد کمتر از تعداد تعیین شده برای آن محصول داده نمی شود.
تعریف توضیحات کامل و مختصر محصول:
توضیحات کوتاه در صفحات مختلف سایت نمایش داده خواهد شد ولی توضیحات کامل در صفحه اختصاصی محصول
تعریف کلید واژه ها و توضیحات موتورهای جستجوی جداگانه برای هر محصول:
این قابلیت برای معرفی هر چه بهتر محصولات شما به موتورهای جستجو ایجاد گردیده است.
امکان تخصیص تصاویر مختلف (از زاویه های گوناگون) به یک محصول:
با این قابلیت امکان درج تصاویر مختلف از یک محصول در زاویه ها و اندازه های مختلف وجود دارد. این قابلیت به خرید مطمئن تر مشتریان وب سایت شما کمک خواهد کرد..
تعیین محصولات برتر:
تعیین محصولات برتر باعث نمایش این محصولات در صفحه اصلی و فروش بیشتر این محصولات خواهد شد.
ویرایش قیمت، تعداد موجود در انبار و اطلاعات دیگر محصولات داخل یک دسته بندی به صورت یکجا.
جستجوی محصولات در پنل مدیریتی:
با این امکان مدیر وب سایت به راحتی میتواند اقلامی را که قبلا درج نموده را بیابد.
سیستم مدیریت محتوای داخلی (CMS) در فروشگاه ساز:
با این قابلیت صفحات دلخواه به سایت خود اضافه نمایید و در هر زمان به سادگی آنرا تغییر دهید. قالب های رایگان و حرفه ای نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
تبادل لینک در فروشگاه ساز:
برای بالا بردن رتبه خود در موتورهای جستجو
فرم تماس با ما در فروشگاه ساز:
از طریق این فرم مشتریان بدون نیاز به هیچ کار اضافی برای ارتباط با شما پیغام ارسال خواهند نمود.
ذخیره اقلام در سبد خرید از بازدید قبلی
تعریف وضعیت های مختلف سفارش:
می توان وضعیت های مختلف سفارش تعریف نمود (مثال تایید شده، در حال انجام، ارسال گردیده) و در هر مرحله از کار وضعیت سفارش را تغییر داد که این تغییر هنگام از طریق ایمیل و پنل کاربر به صورت خودکار به اطلاع کاربر خواهد رسید. این قابلیت برای پیگیری سفارش توسط کاربر مورد استفاده دارد.
مشاهد لیست مشتریان و مشخصات آنها:
مشخصات و اطلاعات، نشانی های ایمیل و … مشتریان برای مدیر وب سایت قابل مشاهده خواهد بود.
ارسال پیام کوتاه (SMS) به مدیر سایت هنگام دریافت سفارش در فروشگاه ساز:
برای رسیدگی هر چه سریعتر به سفارش هنگام دریافت سفارش امکان تنظیم پیام کوتاه وجود دارد تا هنگام دریافت سفارش SMS ارسال گردد.

پرتال سازمانی

پرتال سازمانی

مقاله

پرتال سازمانی و سیستم های اداری تحت وب:

طراحی پورتال سازمانی | پورتال سازمانی :

از اوایل سال ۱۹۹۷ که استفاده از پرتال (پورتال) ها در عرصه ‎های مختلف کاوش و بازیابی اطلاعات در اینترنت مورد توجه قرار گرفت، بسیاری از سازمانهای تجاری و غیرتجاری به فکر طراحی پورتال سازمانیبرای خود و پرسنل و کاربران یا به عبارت بهتر مشتریان خود افتادند. شرکت‎ هایی مانند مایکروسافت و  آی.بی.ام  هم وارد میدان طراحی پورتال سازمانی شدند و این رقابت همچنان ادامه دارد.

طراحی پورتال سازمانی مجموعه ای از صفحات وب شامل محتوا و خدماتی است که به صورت یکپارچه از طریق یک درگاه ارائه می شوند و کاربر را قادر می سازد تا با ورود به یک درگاه از خدمات و امکانات یک یا چند سازمان و مجموعه بهره­مند شود.

این یکپارچگی کلید طلایی سازمان شماست تا بتوانید تعاملی سازمان یافته با مشتریان، کارمندان یا کاربران خود ایجاد نمایید. سازمان ها و شرکت های بزرگی در دنیا مانند سیسکو(Cisco)، تی موبایل(T-Mobile)،اتوزون(AutoZone)،آندروا(Andorra)،هوندا(Honda)، وودافون(Vodafone) از  طراحی پورتال سازمانی استفاده می کنند.

هدف از طراحی پورتال سازمانی:

طراحی پورتال سازمانی اساسا با دو هدف طراحی و در سطح سازمانها مستقر شد. این دو هدف شامل مدیریت متمرکز اطلاعات سازمانی در موسسات و ارائه خدمات اطلاعاتی روزآمد می‎باشد. پورتال های سازمانی از یک سو امکان مدیریت متمرکز در سازمان را برای مدیران و معاونان موسسات و سازمان ها فراهم می‎کنند و پنجره ای شفاف از سازمان را در مقابل چشم آنها قرار می‎دهند و از سوی دیگر کاربران و مشترکین خود را از آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به حوزه های کاری و تجاری آگاه می‎سازند. این پرتال (پورتال) ها علاوه بر اطلاع‎ رسانی زمینه ‎های تعامل میان مدیران و کارمندان و مشتریان یا کاربران را ایجاد می‎نمایند. محیط شبکه‎ای سامانه ی نرم افزاری به گونه ‎ای طراحی می‎شود که یک کاربر پس از ورود به آنها خود را در فضای مجازی یک محیط تجاری یا کاری می ‎یابد و علاوه بر انجام امور اجرایی و تجاری در سراسر اوقاتی که در این محیط به سر می برد احساسی از لذت را همراه با آموزش تجربه می نماید. یکی دیگر از ویژگیهای  طراحی پورتال سازمانی این است که کاربران با مشارکت در فعالیت‎های مبتنی بر شبکه خلاقیت ‎های فردی را در خود پرورش می‎دهند. امکانات تنظیم اختصاصی‎  که معمولاً در هر طراحی پورتال سازمانی پیش ‎بینی و ارائه می‎شود ضمن به چالش گرفتن تجربیات فردی کاربران در کار با امکانات شبکه ‎ای و بسترهای ارتباطی، زمینه ‎های خلاقیت آنها را به شیوه ‎ای کاربردی ایجاد می ‎نماید.

طراحی پورتال سازمانی

معنا و مفهوم طرایحی پورتال سازمانی (پرتال) چیست ؟

پورتال از نظر لغوی به معنای دروازه (درگاه) می باشد، ولی در بستر اینترنت معنا و مفهومطراحی پورتال سازمانی صفحه وبی است که اطلاعاتی را از منایع مختلف در یک شکل واحد جمع آوری کرده و دسترسی آن را به کاربر در راستای اعلام خواسته ها و نیاز هایش قرار می دهد. به‌طور معمول هر منبع اطلاعاتی محدوده ی مشخص به‌ خود را در صفحه وب برای نمایش اطلاعات اشغال می‌کند، که گاهی اوقات کاربر می‌تواند مشخص کند کدام نمایش داده ‌شود. به عبارتی دیگر  طراحی پرتال سازمانی، پایگاهی جامع در بستر وب می باشد که با استفاده از جمع آوری اطلاعات از منابع گوناگون، به تبادل اطلاعات با کاربران پرداخته و پاسخ به نیازهای آنان را بصورت متمرکز و مجتمع در یک پایگاه واحد ارائه می دهد. در واقع طراحی پورتال سازمانی (مرکز ارائه خدمات و اطلاعات اینترنتی و اینترانتی) دروازه ای است که اطلاعات و اسناد مهم درون سازمان و سازمانهای مرتبط را بصورت یکپارچه، سازماندهی و مدیریت می نماید و امکان ثبت، تغییر و مدیریت اطلاعات، اسناد و کاربران را بصورتی جامع و به روشهای مختلف تحت وب و شبکه های اینترانت و… فراهم می نماید.

طراحی پورتال سازمانی

تفاوت میان وب سایت و طراحی پورتال سازمانی چیست ؟

در اکثر مواقع مفهوم طراحی پورتال سازمانیپرتال ) با وب سایت اشتباه گرفته می شود اما باید توجه نمود که طراحی پورتال سازمانیمفهومی بسیار فراتر و گسترده تر از وب سایت دارد، پرتال ها علاوه بر اینکه خود نیز توانایی انتشار اطلاعات سازمان ها یا شرکت ها را دارند بر خلاف وب سایت ها به منابع و پایگاه های مختلف متصل هستند و دائما با آنها در حال تبادل اطلاعات بوده و در نهایت اطلاعات مورد نیاز کاربران خود را بصورت دسته بندی شده ارائه می دهند، و در صورت لزوم با سایر پورتال ها به اشتراک می گذارند. سیستم مدیریت محتوای وب سایت ها صرفاً جهت مدیریت محتوای یک وب سایت بکار می رود. در حالی که پورتال ها با ویژگی های خاص خود نسبت به وب سایت ها از جمله : انطباق پذیری،جمع آوری اطلاعات، یکپارچه سازی، پشتیبانی انجمنهای اینترنتی می توانند علاوه بر مدیریت محتوا، امکان تبادل اطلاعات با پورتال های دیگر و جمع آوری اطلاعات از منابع مختلف را نیز فراهم سازند. و در نتیجه می توان گفت: “طراحی پرتال سازمانی برای سازمان ها بسیار مطلوب می باشد.

طراحی پورتال سازمانی

مزایای طراحی پورتال سازمانی (پرتال) چیست ؟

اطلاعاتی که یک پورتال فراهم می کند می تواند داده هایی باشد که به صورتی سازمان یافته اند و امکان جستجوی آسان آنها وجود دارد، مانند: گزارشها، تحلیلها، پرس و جوهای مشخص و دیگر انواع دانش مرتبط با کسب و کار، و یا داده های بدون ساختار، که جستجو در آنها معمولا دشوار بوده و خارج از یک بانک اطلاعاتی قرار دارند. مانند: متن ها، صوت ها، تصاویر و یا گرافیک و اشکالی همچون مستندات، ایمیل، زمانبندی قرارهای ملاقات، شرکت در مباحث گروهی و … لازم به ذکر است: سامانه ی نرم افزاری بسیاری وجود دارند که بر روی خدمات خاص متمرکز بوده و یا به ارائه خدمات به شکلی جامع می پردازند، به عنوان مثال پورتال فروشگاهی بر روی خدمات اقتصادی و بازار متمرکز است و یک پورتال خبری بر روی مسائل خبری و رسانه ای متمرکز است. هدف اصلی طراحی پورتال سازمانی ارتقاء و گسترش کسب و کار بر اساس نیازها و اهداف یک سازمان و یا فراهم آوردن امکان دسترسی آسان به اطلاعات و خدمات مورد نیاز کاربران برای انجام وظایف و مسئولیتهایشان می باشد، صرف نظر از اینکه منابع کجا قرار دارند.

طراحی پورتال سازمانی |

 طراحی پورتال سازمانی کاربرانی در سطح سازمان هایی بزرگ در تمام دنیا دارد و یکی از آن سازمان های بزرگ، وزارت راه و شهرسازی , استانداری سمنان , شاهرود ,مسکن مهر پردیس و پرند , سازمان هواشناسی می باشد که از طراحی پورتال سازمانی آکان با میانگین روزانه هزاران کاربر با شرایطی بسیار پایدار در حال سرویس دهی می باشد.

ویژگی های طراحی پورتال سازمانی آکان

 انعطاف پذیری بالا

 امکانات تخصصی سازی

 مدیریت کاربران در سطح حرفه ای

 دسترسی امن

 یکپارچگی در تمامی بخش ها

 جستجوی پیشرفته

 فرم ساز پیشرفته و خیلی دیگر از امکانات

تمامی امکانات طراحی پورتال سازمانی را می توانید در صفحه ی طراحی سایت حرفه ای مطالعه کنید.

طراحی پورتال سازمانی

یکی از مهمترین دغدغه های سازمان ها، ارائه خدمات به صورت همزمان و یکپارچه سازی گردش‌های کاری بوده است. بهترین و کاملترین راهکار ارائه شده به سازمان ها و شرکت های بزرگ در جهت یکسان سازی اطلاعات و همچنین اتوماسیون خدمات در بستر اینترنت و اینترانت بر پایه سازماندهی اطلاعات بدون کاربرد کاغذ استفاده از طراحی پورتال سازمانی تحت وب می باشد. از مزیت های سامانه ی نرم افزاری تحت وب برای یک سازمان از بین بردن محدودیت زمان و مکان می باشد. قبل از پیاده سازی پورتال باید هدف از ایجاد آن و نحوه اطلاع رسانی، بررسی فرآیندهای موجود، انتظارات دقیق و مشخص، جنبه های کسب درآمد، شناسائی نیازمندی های کاربران و مخاطبین، قابلیتهای امنیتی، مدیریت کاربران و نقش‌ها، سطوح دسترسی و مدیریت ساختارهای سازمانی در آن مورد تجزیه تحلیل قرار بگیرد. داشتن یک طراحی پورتال سازمانی برای سازمان و شرکت امکان تولید، توسعه و مدیریت بخشهای مختلف و متناسب با نیازهای یک پایگاه اطلاع رسانی و همچنین استفاده از حداکثر پتانسیل موجود در سیستم‌های داخلی را فراهم می نماید. با توجه به اینکه نیازهای یک سازمان در طول زمان تغییر می کنند، پورتال مربوط به‌ آن نیز باید بتواند خود را با نیازهای روز تطبیق داده و انعطاف لازم را جهت ایجاد اینگونه تغییرات داشته باشد. تیم ما با دانش به پیاده سازی انواع طراحی پورتال سازمانی تحت وب برای شرکت ها آماده ارائه خدمات می باشد.

سرویس های وبلاگدهی

سرویس های وبلاگدهی

مقاله

شاید برخی مدارس که به دنبال توسعه و نوآوری هستند،بخواهند یه سایت اصلی برای مدرسه خود ایجاد کنند که دانش آموزانشان بتوانند در آن هرکدام برای خود یک وبلاگ بسازند و مطلب بگذراند.و یا سازمان ها برای کارمندان خود.و یا حتی شرکت ها و اشخاصی بخواهند سرویس وبلاگدهی جدیدی در کشور راه اندازی کنند که به صورت عمومی فعالیت کند و با سرویس های مثل بلاگفا رقابت کند.سرویس های وبلاگدهی این نمایندگی با cms های کد از طراحی میشوند که قابلیت توصعه پذیری تا بی نهایت را دارا بوده و امکانات و طراحی خیلی بهتر و بیشتری نسبت به دیگر سرویس های وبلاگدهی نظیر بلاگفا دارد.

انواع سایت های آکان

انواع سایت های آکان

مقاله

سایت ساده:

شما می توانید در کمتر از ۵ دقیقه طرح دلخواه خود از میان ۱۵۰۰ قالب از پیش تعریف شده انتخاب نمایید و لوگو، عکسها و مطالب خود را جایگزین فرمایید.

 • انتخاب گرافیک دلخواه از میان ۱۵۰۰ قالب.
 • امکان تغییر لوگو در طراحی سایت
 • امکان تغییر عکس بالای سایت (header)
 • امکان تغییر عنوان سایت
 • امکان ایجاد کلمات کلیدی برای موتورهای جستجو.
 • امکان اضافه، ویرایش و حذف کردن صفحات.
 • قراردادن متن با قابلیت تغییر فونت ، رنگ و…
 • اضافه کردن عکس داخل هر صفحه به طور مجزا
 • خبر گزاری آنلاین (خبرخوان RSS)
 • طراحی وب با فرم ساز سایت رایگان.
 • سیستم نظرسنجی یا رای گیری
 • همه کدها Html و جاوا.
 • ایجاد نقشه توسط نقشه گوگل.
 • ماژول های آب وهوا، آماربازدید، تاریخ شمسی، اوقات شرعی
 • امکان ایجاد زیرمنو داخل صفحات اصلی در طراحی سایت

سایت نیمه حرفه ای:

سایت های نیمه حرفه ای با cms های کد باز ساخته میشود که به شما اجازه میدهد بر حسب دانش فنی و تجربه،تا هرچقدر که بخواهید سایتتان را گسترش دهید و تمامی امکانات گفته شده در سایتقسمت سایت ساده را هم دارا میباشد و میتوانید در آن بر اساس نیاز خود،امکانات و قابلیت های دگیری نیز اضافه کنید که برخی از این قابلیت ها رایگان و برخی ها دارای هزینه اندک میباشند.مانند سیستم عضویت و …

سایت حرفه ای (پنل آیس):

پکیج سایت حرفه ای دارای گرافیکی زیبا و استاندارد، سیستم مدیریت محتوای فارسی، کاملا مطابق با نیازهای شما و براساس بروزترین قوانین سئو ارائه می گردد.

با در نظر گرفتن  اینکه کاربران اينترنت در ايران رو به افزايش است، اينترنت بستر مناسبي جهت ایجاد ارتباط  و همچنين ارائه خدمات مي باشد اکنون یکی از الزامات اساسی  کسب و کارها داشتن یک وب سایت حرفه ای می باشد بدین جهت که یکی از بهترین و سریع ترین راهها برای معرفی محصولات و خدمات شرکت ها آنان بستر اینترنت می باشد

طراحی سایت حرفه ای از دید شرکت آکان عبارتست از طراحی سایت با قالب و گرافیکی زیبا با استفاده از جدیدترین استانداردهای طراحی گرافیکی، پیاده سازی قالب سایت به صورت رسپانسیو (مشاهده صحیح در تمام دستگاه ها از جمله موبایل و تبلت)، داشتن امکانات و قابلیت های جدید برای سایت و پیاده سازی امنیت سایت با جدیدترین متدهای برنامه نویسی و در نتیجه بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو نظیر گوگل جهت کسب رتبه بسیار مناسب در میان نتایج نمایش داده شده و همچنین رنک سایت از دیدگاه سایت الکسا..

پورتال آیس (Ice)

پورتال آیس (Ice) در واقع یک سایت معمولی نیست. این محصول یکی از قدرتمندترین سیستم های طراحی سایت حرفه ای است که در زمینه پورتال تا کنون نوشته شده و مدیریت این نوع پورتال ها بیشتر به یک نرم افزار طراحی سایت حرفه ای شباهت دارد. برنامه نویسی این پورتال با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا همخوانی دارد و از لحاظ امکانات تقریباً همه امکاناتی که یک طراحی سایت حرفه ای می تواند داشته باشد یا می توان برای آن تصور کرد دارد.
این پورتال دارای Certificate بین المللی است و در حال توسعه و صادرات به کشورهای آسیایی است.
قیمت این سیستم مدیریت طراحی سایت حرفه ای، بسته به ماژولهای متفاوت آن از یک میلیون تومان تا ۹۵ میلیون تومان متغیر است.

این پورتال طراحی سایت حرفه ای در مقایسه با سیستم های معروف دنیا از امکانات بیشتری برخوردار بوده و برتری خود را اثبات کرده است:

۱- Liferay Enterprise
۲- PHPNuke
۳- Joomla
۴- Mambo
۵- DotNet Nuke
۶- OpenSource CMS
۷- Kentico
۸- Umbraco
۹- SiteCore
۱۰- n2Cms

۱-کنترل پنل مدیریت طراحی سایت حرفه ای با قابلیت تغییر لوگو، متون صفحات، عکسهای صفحات، افزودن منو، افزودن زیر منو، تغییر محل قرار گیری منوها و زیر منوها

 • ۲- امکان افزودن ماژول تبلیغات گوگل
 • ۳-ماژول تاریخ شمسی و میلادی
 • ۴- ماژول ساعت
 • ۵- ماژول مدیریت کاربران
 • ۶- امکان افزودن مطلب به طراحی سایت حرفه ای توسط کاربران بدون نیاز به ورود به کنترل پنل اصلی و از طریق صفحه شخصی کاربر
 • ۷- فرم تماس با ما داینامیک با قابلیت انتخاب و ارسال برای مدیریت طراحی سایت حرفه ای
 • ۸- ماژول نظر سنجی
 • ۹- ماژول آب و هوا
 • ۱۰- ماژول اخبار سایت
 • ۱۱- ماژول مطالب مرتبط
 • ۱۲- ماژول پخش موسیقی
 • ۱۳- ماژول پخش فیلم
 • ۱۴- ماژول گالری عکس

طراحی سایت حرفه ای

 • ۱۵- ماژول جستجو در طراحی سایت حرفه ای
 • ۱۶- ماژول جستجو در طراحی سایت حرفه ای به زبان Ajax
 • ۱۷-ماژول بازی فلش
 • ۱۸- ماژول ارتباط با سایت های Twitter,Orkut,Face Book
 • ۱۹- ماژول پشتیبانی آنلاین
 • ۲۰- ماژول چت
 • ۲۱- ماژول گرفتن پشتیبان (Back Up) از طراحی سایت حرفه ای بدون نیاز به ورود بهCPANEL
 • ۲۲- ماژول آرشیو طراحی سایت حرفه ای و افزودن دلخواه مطالب به بخش آرشیو
 • ۲۳- ماژول تعداد افراد آنلاین
 • ۲۴- ماژول آمار طراحی سایت حرفه ای
 • ۲۵- ماژول پرینت مطالب طراحی سایت حرفه ای
 • ۲۶- ماژول افزودن به لیست سایتهای دلخواه
 • ۲۷- ماژول ایجاد طراحی سایت حرفه ای به عنوان صفحه خانگی
 • ۲۸- ماژول ایمیل برای دوستان
 • ۲۹- ماژول ذخیره بصورت فایل PDF
 • ۳۰-ماژول آخرین اخبار
 • ۳۱- ماژول پر طرفدارترین مطلب
 • ۳۲- ماژول ورودی خبر خوان (RSS)
 • ۳۳- ماژول اخبار رندوم
 • ۳۴- ماژول تایپ خودکار اخبار در صفحه اصلی
 • ۳۵- ماژول لینک باکس
 • ۳۶- ماژول ۱۰ محصول برتر برای فروشگاه
 • ۳۷- ماژول نقشه سایت
 • ۳۸- ماژول گالری آهنگ
 • ۳۹- ماژول ذخیره (CASH) سایت
 • ۴۰- ماژوا نمایش کشور بازدید کنندگان
 • ۴۱- ماژول اخطار استفاده از اینترنت اکسپلورر ۶
 • ۴۲- ماژول نوار ابزار کابران
 • ۴۳- ماژول ضد هک
 • ۴۴- تبلیغات متنی و عکسی در بخش معینی از سایت
 • ۴۵- تصویر تصادفی
 • ۴۶- فرم ثبت نام دلخواه برای عضویت کاربران
 • ۴۷- ماژول تقویم و ساعت
 • ۴۸- نمایش آخرین به روز رسانی طراحی سایت حرفه ای برای کاربران
 • ۴۹- اوقات شرعی
 • ۵۰- منوی آبشاری
 • ۵۱- فرم تماس با ما سریع برای صفحه اول طراحی سایت حرفه ای
 • ۵۲-نمایش اتوماتیک آخرین به روز رسانی طراحی سایت حرفه ای شما (به کاربر نشان میدهد طراحی سایت حرفه ای شما پویا و فعال است)
 • ۵۳- مدیریت دسترسی و امنیت
 • ۵۴- مدیریت تبلیغات و بنر ها درسایت
 • ۵۵-امکان import/export اطلاعات
 • ۵۶-مکان ساخت محتوا بصورت Tab در یک صفحه با Ajax
 • ۵۷-ماژول محتوای تصادفی برای نمایش محتواها بصورت تصادفی در قسمتی از طراحی سایت حرفه ای (Promotion Center)
 • ۵۸)امکان تبدیل URL های طراحی سایت حرفه ای به فرمت مورد پسند موتورهای جستجو (Search engine friendly)
 • ۵۹-امکان تعریف meta tag ها
 • ۶۰-امکان آرشیو مطالب
 • ۶۱-در این نرم افزار به راحتی می توانید برای کاربران مختلف، سطوح دسترسی مختلف ایجاد کنید.
 • ۶۲-آسان و كاربر پسند برای مبتدیان و دارا بودن ابزار های قدرتمند برای كاربران با تجربه
 • ۶۳-سازگار با هر دو سیستم عامل های مایكروسافت ویندوز و لینوكس
 • ۶۴-قابلیت انتخاب تاریخ شمسی در طراحی سایت حرفه ای سایت  فارسی و تاریخ میلادی در طراحی سایت حرفه ای سایت غیر فارسی
 • ۶۵-استفاده از ذخیره گاه (Cache) و فشرده سازی صفحات (GZIP) برای سرعت بخشیدن به بارگذاری صفحات در طراحی سایت حرفه ای
 • ۶۶-بهینه سازی صفحات طراحی سایت حرفه ای برای یافتن و فهرست شدن صفحات بیشتر توسط موتور های جستجو (SEO: Search Engine Optimization)
 • نوشته شده بر پایه زبان قدرتمند ASP.NET
 • ۶۷-ایجاد محتوا و صفحات متنوع به تعداد نامحدود در طراحی سایت حرفه ای
 • ۶۸-ایجاد منو ها و زیر منو ها در انواع مختلف و در موقعیت های مختلف به تعداد نامحدود
 • ۶۹-برخورداری از ویرایشگر تعبیه شده WYSIWYG جهت شكل دهی مطالب و قابل پیكربندی (What You See Is What You Gain) [آنچه می بینید ، آن چیزیست كه حاصل می كنید
 • ۷۰-ویرایش محتوا از بخش جلویی
 • ۷۱-ترجمه اتوماتیك محتوا به زبان های دیگر
 • ۷۲-زمان بندی انتشار مطالب
 • ۷۳-نمایش محتوا بر اساس سطح دسترسی در طراحی سایت حرفه ای
 • ۷۴-امكان ایجاد موقعیت های جدید
 • ۷۵-تعیین آیكون سایت
 • ۷۶-نمایش محتوا در قالب های بلاگ ، جدول ، مطلب
 • ۷۷-تعیین نحوه ارسال ایمیل توسط Send Mail و SMTP و تابع Mail
 • ۷۸-مدیریت رسانه (مدیریت عكس ها و تصاویر)
 • ۷۹-مشاهده آمار (سیستم عامل ها ،‌ مرورگر ها ، دامنه ها) ، گزارش رشته های جستجو شده ، گرد آوری آمار بازدید هر مطلب بر اساس تاریخ
 • مدیریت منو
 • ۸۰-مدیریت بخش
 • ۸۱-مدیریت دسته
 • ۸۲-ارائه خوراك های RSS بر اساس مطالب طراحی سایت حرفه ای
 • ۸۳-ارسال ایمیل گروهی (خبرنامه)
 • ۸۴-واكشی خوراك های خبری سایت های دیگر
 • ۸۵-مدیریت وب لینك
 • ۸۶-یادآور کلمه عبور کاربران و ارسال کلمه عبور به پست الکترونیکی کاربر
 • ۸۷-امکان افزودن بنر های تبلیغاتی و مدیریت بنرها و محل قرار گیری بنر ها
 • ۸۷-ماژول ورود و عضویت کاربران
 • ۸۸-ماژول سطح بندی و امکان ایجاد دسترسی های متفاوت به طراحی سایت حرفه ای برای کاربران
 • ۸۹-ماژول اطاق چت
 • ۹۰- ماژول دانلود از سایت
 • ۹۱- ماژول پرداخت آنلاین برای سایت بدون فروشگاه – بانک پارسیان ملت و سامان
 • ۹۲- ماژول محصولات متحرک برای کالاهای فروشگاه
 • ۹۳- ماژول ادیتور حرفه ای
 • ۹۴-ماژول کلمات کلیدی (Keyword) برای هر صفحه
 • ۹۵- ماژول بهینه سازی سایت (SEO)
 • ۹۶-ماژول بهینه سازی تیترهای صفحات سایت
 • ۹۷- ماژول نمایش آی پی بازدیدکنندگان سایت
 • ۹۸- طراحی قابل دلخواه شما (نمونه ای را معرفی کنید مشابه آن برایتان طراحی میشود )
 • ۹۹-چت / تالارگفتگو / …
 • ۱۰۰-امکان عضوگیری و عضویت برای مقاصد مورد نظر و مدیریت کامل آنها
 • ۱۰۱-امکان نمایش هدر سایت بصورت متحرک و اسلاید تصاویر
 • ۱۰۲-امکان نمایش هدرهای مختلف برای بخشهای مختلف سایت
 • ۱۰۳-سیستم مدیریت دانلود (رایگان/ فروش فایل) کامل
 • ۱۰۴-امکان تعریف انواع فرم ثبت نام بررروی سایت
 • ۱۰۵-امکان اتصال به انواع Payment gateway های داخلی و بین المللی
 • ۱۰۶-انواع Html Editor حرفه ای
 • ۱۰۷-امکان مدیریت چند سطحی
 • ۱۰۸-پشتیبانی بین المللی زبان های مختلف

آنچه که باعث تفاوت یک طراحی سایت حرفه ای با یک طراحی آماتور می‌شود، رعایت برخی نکات کوچک اما مهم است. در نظر گرفته این قوانین نانوشته باعث محبوبیت طراحی سایت حرفه ای خواهد شد و در نتیجه رضایت بازدیدکنندگان را در پی خواهد داشت. در این مطلب سعی شده تا هر آنچه از نکات طراحی سایت حرفه ای را که قابل دسته‌بندی است، بازگو نمایم:

۱- قبل از هر چیز بگذارید اصطلاح WYSIWYG در طراحی سایت حرفه ای را برایتان شرح دهم. این حروف خلاصه جمله What You See Is What You Get می‌باشد که می‌توان آن را به این صورت ترجمه کرد: “هر آنچه که می‌بینید، همان را دریافت خواهید کرد“.

شما با این اصطلاح بطور ملموسی برخورد داشته‌اید. زمانیکه شما با یک واژه‌پرداز مانندMicrosoft Word کار می‌کنید، در حقیقت در حال استفاده از طراحی سایت حرفه ای هستید که با همین روش طراحی شده است. به عبارت دیگر هر آنچه که شما بر روی صفحه نمایش خود می‌بینید، همان چیزی است که هنگام چاپ آن از چاپگر دریافت می‌کنید. متاسفانه بر روی وب رعایت این روش تقریبا غیرممکن است. یعنی آنچ هرا که شما به عنوان یک طراح وب طراحی کرده‌اید، لزوما همانی نیست که توسط بازدیدکنندگان دیده می‌شود.

طراحی سایت حرفه ای

این تفاوت دریافت از امکانات سخت‌افزاری بازدیدکنندگان ناشی می‌گردد.
زیرا که بازدیدکنندگان شما از امکانات مشابه کامپیوتر شما استفاده نمی‌کنند و همواره امکان این وجود دارد که کارت گرافیک و یا حتی تنظیمات صفحه نمایش آنها با شما متفاوت باشد

۲- همواره این را به خاطر داشته باشید که طراحی سایت حرفه ای با طراحی یک صفحه متنی مانند نامه متفاوت است. درست است که بعضی از کلیدهای کنترلی در یک واژه‌پرداز و یک ویرایشگر طراحی سایت حرفه ای مشابه هستند ولی این دلیل نخواهد شد که از هر دو به یک صورت استفاده نمایید. پس اصول طراحی سایت حرفه ای با طراحی یک صفحه متنی متفاوت است.

طراحی سایت حرفه ای

۳- نکته‌ای که شاید اکثرا به آن توجهی ندارند این است که تعداد زیادی از کاربران ناچاراً و یا به دلخواه خود صفحات را در حالت گرافیکی مشاهده نمی‌کنند. درست است که گرافیک جلوه طراحی سایت حرفه ای است و به آن نمایی زیبا می‌بخشد اما باید در نظر داشته باشید که دست کم یک میلیون نفر از کاربران اینترنت جزو دسته مذکور هستند. پس صفحات خود را طوری طراحی کنید که این افراد هم به راحتی قادر به استفاده از آن باشند.

استفاده از متون در فرمت گرافیکی مشکل فراوانی را برای آنها فراهم می‌کند، در طراحی خود این دسته را هم در نظر بگیرید.

۵- از استفاده کردن از اسکریپتهایی که جلوه های بصری دارند حتی‌الامکان پرهیز کنید. برخی از این اسکریپتها ممکن است که در برخورد اول جالب به نظر برسند اما برخوردهای متعدد با آن، دلزدگی را برای بازدیدکنندگان دائم شما به همراه خواهد داشت.

لابد می دانید که سرمایه‌های یک طراحی سایت حرفه ای بازدیدکنندگان دائم آن هستند پس از استفاده بی‌مورد از اسکریپتهایی مانند ساعت گردان به دور ماوس و رنگهای زمینه متغیر خودداری کرده و با این کار علاوه بر سریع کردن دانلود صفحه، مشترکان بازدید خود را فراری ندهید. بدانید که اینگونه جذابیتها تاریخ مصرف داشته و جلوه‌های بصری با تکرار جذابیت خود را از دست می‌دهند.

طراحی سایت حرفه ای

۵- و اما هسته اصلی یک طراحی سایت حرفه ای محتوای آن است. در نکته قبلی گفته شد که جذابیت ظاهری به مرور از بین می‌رود. با یک دیدگاه طنزگونه، جذب مخاطب برای یک طراحی سایت حرفه ای کمی مانند انتخاب همسر است. همانطور که زیبایی درونی یک فرد مهمتر از زیبایی ظاهری اوست، محتوای یک طراحی سایت حرفه ای هم ارزشمندتر از ظاهر آن است. درست است که افراد بسیاری برای سرگرمی به اینترنت مراجعه می‌کنند اما این دسته از افراد، کاربران حرفه‌ای نیستند. این است که شما با هر علاقمندی می‌توانید طراحی سایت حرفه ای خود را در همان زمینه ایجاد کنید و مطمئن باشید که در این گستره وسیع، همواره افرادی پیدا می‌شوند که در این علاقمندیها مشترکاتی با شما دارند. آنها همان بازدیدکنندگان دائمی هستند. با پرمحتوا کردن طراحی سایت حرفه ای خود آنها را حفظ نمایید. مهم این نیست که شما به چه چیزهایی علاقمندید، آن ممکن است ماکت‌سازی، آشپزی، کامپیوتر و یا فضا باشد، شما می‌توانید در همان زمینه در طراحی سایت حرفه ای خود مطلب قرار دهید.

۶- بسیاری از کاربران از مرورگرهایی متفاوت از شما استفاده می‌کنند.

طراحی سایت حرفه ای شما باید طوری انجام شود که عده‌ای از بازدیدکنندگان (که طبعا سلیقه‌ای متفاوت از نظر مرورگر و مشترک از نظر علاقمندی دارند) از بازدید آن محروم نگردند.

۷- این نکته را بدانید که اصولا یک جستجوگر وب (وبگرد) برای رسیدن به جواب مورد نظر خود عجله زیادی دارد و قصد دارد که در کوتاهترین زمان به موضوع خود دسترسی پیدا کند (۱۰ تا ۱۵ ثانیه بر طبق آمار). صفحاتی که حجم زیادی دارند و یا با گرافیک سنگینی طراحی شده باشند، سریعا حوصله آنها را سر خواهد برد و قبل از اینکه مطالبتان را به نظرشان برسانید، صفحه سایت شما را بسته و سراغ سایت بعدی خواهند رفت. پس حجم صفحات خود را چه از نظر گرافیک (که قبلا درباره چگونگی آن مطلبی نوشتم) و چه از نظر طول مطالب کاهش دهید. لزومی ندارد که جملات خود را خلاصه کنید تا مطلبتان طولانی نشود.

کافیست که آنها را دسته‌بندی کرده و در صفحات متعدد قرار داده و با فراپیوندها (Hyper Link) مطالب و صفحات را به هم مربوط نمایید.

طراحی سایت حرفه ای

۸- از قرار دادن تصاویر متحرک در طراحی سایت حرفه ای خود به مقدار زیاد پرهیز کنید. درست است که استفاده از تصاویر متحرک صفحه شما را زیبا می‌کند، اما استفاده از آنها بصورت متعدد مانند این است که به غذای خود زیادی نمک بزنید و مسلما غذای شور به ندرت مورد پسند قرار می گیرد.

این موضوع را برای تبلیغات احتمالی طراحی سایت حرفه ای خود هم در نظر بگیرید. وجود بنرهای تبلیغاتی متعدد (که معمولا با طرح‌های افکتهای مختلف طراحی می‌شوند) نه تنها باعث خستگی چشم بازدیدکنندگانتان می‌شود بلکه یکدستی طراحی و هماهنگی رنگها را در سایتتان آسیب‌پذیر خواهد نمود.

۹- جداول (به عبارت دیگر ستون‌های) موجود در صفحه خود را بطور ثابت مقداردهی نکنید. آنها را بصورت نسبی (درصدی) تنظیم کنید که در مونیتورها و مودهای نمایشی مختلف درصدی از عرض مونیتور باشند. اگر جداول شما مثلا برای مود ۱۰۲۴ در ۷۶۸ طراحی شده باشد ممکن است که در مود ۸۰۰ در ۶۰۰ از صفحه بیرون بزند و به اصطلاح باعث اسکرول صفحه بصورت افقی گردد. این مساله به هیچ وجه خوشایند بازدیدکنندگان نیست پس جدا از آن پرهیز نمایید

۱۱- وقتی که برای جلب مخاطب در سیستمی عضو می‌شوید که با باز کردن یا بسته شدن سایت شما، سایت دیگری باز می‌شود در حقیقت مزاحمت برای بازدیدکننده خود ایجاد کرده‌اید. در این حالت هر چقدر هم که او از طراحی سایت حرفه ای شما راضی باشد، نباید امید چندانی به بازگشت مجدد وی داشت چرا که مزاحمت در وب هم آزاردهنده است.

بگذارید که او با میل خود صفحه شما را به فهرست صفحات محبوب (Favorites) اضافه کند (Bookmark)، نه اینکه با پیغامها و پنجره های متعدد حوصله او را سر ببرید. این را هم به خاطر بسپارید که استفاده از ترفندهایی که باعث پیش‌فرض شدن سایت شما در مرورگر بازدیدکننده می‌شود، ترفندی قدیمیست که جز مزاحمت نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت..

طراحی سایت حرفه ای

۱۱- امروزه استفاده از فریمها در طراحی سایت حرفه ای کاری اصولی نیست. این مساله برای بازدیدکنندگان مشکلات متعددی از قبیل سردرگمی در یافت و ثبت آدرس صفحات و چاپ مطالب موجود در صفحه به دنبال خواهد داشت.

۱۲- در بکار بردن فونتهای صفحه خود دقت کنید. برخی از فونتها هستند که بطور پیش‌فرض در سیستم عامل تمام بازدیدکنندگان موجودند (مانند فونت (Tahomaاستفاده از فونتهای فانتزی صفحه را تنها برای عده محدودی که آن فونت را نصب کرده‌اند قابل بازدید می‌سازد. اگر صفحه خود را برای فونت خاصی آماده کنید، بسیاری از بازدیدکنندگان یا نمی‌توانند مطالب را ببینند و یا آن را با فونتهایی دیگر خواهند دید که ممکن است نسبتهای موجود در صفحه شما را بهم بزند. قرار دادن فونت شما برای دانلود در گوشه‌ای از صفحه هم دردی را دوا نمی‌کند. اغلب کاربران حوصله دانلود فونت مورد نظر شما را ندارند و این در حالیست که شما با این کار آنها را مجبور کرده اید که سایت را آنگونه که شما می‌خواهید ببینند نه آنگونه که خود می‌خواهند.

۱۳- صفحات داخلی و فرعی سایت خود را طوری طراحی کنید که مشخص باشد مربوط به کدام سایت است. بسیاری از بازدیدکنندگان مستقیما وارد صفحات داخلی می‌شوند بدون آنکه صفحه اول سایتتان را دیده باشند. پس لینکهای صفحات دیگر را در صفحات داخلی تعبیه کرده و هویت سایت را در آنها هم مشخص نمایید.

۱۴-آیا می‌دانید که تنها ده درصد از بازدیدکنندگان قسمتهای پایینی صفحه را می‌بینند؟ پس مطالب مهم را در قسمتهای بالایی صفحه خود قرار دهید.

نکات فوق هر چند به تنهایی کوچکند اما در کنار هم عوامل تعیین کننده در محبوبیت یک سایت هستند و رعایت آنها برای طراحی سایت حرفه ای ناگزیر است.

سایت های هتل و رستوران:

بر اساس نیاز هتل ها و رستوران به سیستم های رزرواسیون و برخی قابلیت های ویژه،این مدل سایت ها با پنل آیس(سایت حرفه ای) و با اضافه کردن قابلیت های مورد نیاز طراحی میگردد و علاوه بر امکانات مورد نیاز هتل ها و رستوران ها،امکانات گفته شده در قسمت سایت حرفه ای را هم دارا میباشد.

سایت های خبری و اطلاع رسانی:

بر اساس نیاز سایت های خبری و اطلاع رسانی به برخی امکانات ویژه نظیر خبرخوان،خبرنامه،ماژول های اختصاصی خبر و … این مدل سایت ها با پنل آیس(سایت حرفه ای) و با اضافه کردن قابلیت های مورد نیاز طراحی میگردد و علاوه بر امکانات مورد نیاز خبرگزاری ها و سایت های اطلاع رسانی،امکانات گفته شده در قسمت سایت حرفه ای را هم دارا میباشد.